Tepelná čerpadla

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA

odebírají tepelnou energii vzduchu, který je jako zdroj tepla nejdostupnější. Jejich hlavní předností je, že nevyžadují žádené nákladné zemní práce a tím je investice na jejich instalaci výrazně nižší než u jiných systémů při srovnatelných parametrech a dosažené úspoře energie. Vlastní tepelné čerpadlo je možné umístit poblíž vytápěného objektu nebo prakticky bez vlastního pozemku přímo v kotelně, garáži nebo jiné místnosti. Je zde možnost volby mezi venkovním a vnitřním provedením.

TEPELNÁ ČERPADLA ZEMĚ/VODA

odebírají tepelnou energii zeminy pomocí horizontálně uložených kolektorů a nebo hlubinných vrtů. Jejich výhodou je menší závislost výsledného výkonu na momentálních povětrnostních podmínkách. Jimi dodávaná energie se tedy celoročně nemění. V nabídce máme vnitřní i vnější provedení.

TEPELNÁ ČERPADLA VODA/VODA

odebírají tepelnou energii ze spodní vody čerpané z vrtu, která se po ochlazení vrací do jiného, vsakovacího vrtu. Z hlediska provozních parametrů jsou díky vysoké tepelné kapacitě vody nejefektivnější, pro jejich instalaci je však bohužel třeba splňovat poměrně vysoké nároky na místní hydrogeologickou situaci.